Wdrażanie koncepcji Przemysłu 4.0 szansą dla siedleckich przedsiębiorstw

Zapraszamy przedstawicieli firm subregionu siedleckiego na organizowany przez Wschodnią Izbę Gospodarczą cykl warsztatów biznesowych, które będą skoncentrowane na koncepcji Przemysłu  4.0 w przedsiębiorstwach z sektorów tradycyjnych i rolnictwa. Ostatni z warsztatów odbędzie się podczas wizyty studyjnej i zostanie przeprowadzony w formie gry menadżerskiej opartej na studium przypadku transformacji przedsiębiorstwa od organizacji tradycyjnej do tzw. inteligentnej fabryki.

Koncepcja Przemysłu 4.0, znana również jako Czwarta Rewolucja Przemysłowa, jest to strategia modernizacji przedsiębiorstw, oparta na wykorzystaniu zaawansowanych technologii cyfrowych i automatyzacji. Głównym celem tej koncepcji jest stworzenie bardziej efektywnych, elastycznych i inteligentnych systemów produkcyjnych oraz usługowych.

Spotkania dedykowane są dla kadry zarządzającej, w szczególności osób merytorycznie odpowiedzialnych za kwestie rozwoju firmy.

Terminy i tematy warsztatów:

  • DZIEŃ  1      25.09.2023:

„Koncepcja Przemysłu 4.0 – idea koncepcji, kierunki transformacji gospodarki, przykłady, szanse i zagrożenia. Wydarzenie w ramach konferencji Management 2023 – Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach”

  • DZIEŃ  2      31.10.2023

Przedsiębiorstwa w warunkach Przemysłu 4.0 postrzegana jako inteligentna fabryka oparta na efektywnym zarządzaniu łańcuchem wartości.”

  • DZIEŃ  3      17.11.2023

Gra menadżerska oparta na studium przypadku transformacji przedsiębiorstwa od organizacji tradycyjnej do tzw. inteligentnej fabryki połączona z wyjazdem studyjnym.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Ilość miejsc ograniczona.

Kontakt: sekretariat@wig-wn.pl tel: 500 748 007

Zadanie dofinansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.