Spotkanie Zarządów Wschodniej Izby Gospodarczej i Siedleckiej Rady Biznesu

Z inicjatywy Prezesa Wschodniej Izby Gospodarczej(WIG) Zenona Chodowca w dniu 2 września 2021 odbyło się spotkanie przedstawicieli Rady Izby WIG z przedstawicielami Prezydium Siedleckiej Rady Biznesu(SRB). Spotkanie zorganizowano w celu wypracowania płaszczyzny współpracy obu organizacji, aby móc lepiej odpowiadać swoimi działaniami na potrzeby lokalnych przedsiębiorców i społeczności naszego miasta.

Prezes WIG Zenon Chodowiec wskazał na potrzebę współdziałania obu organizacji, które skupiają przedsiębiorców działających lokalnie. Obecny na spotkaniu Przewodniczący Prezydium SRB Marian Borkowski podzielił zdanie Prezesa WIG, wychodząc z propozycją, aby zapraszać do wspólnych działań również zaprzyjaźnionych przedsiębiorców. Prezes Zenon Chodowiec zwrócił uwagę na to, jak ważna jest sprawna komunikacja pomiędzy organizacjami. W rozmowie próbowano wypracować najbardziej odpowiednią płaszczyznę porozumiewania się.

Podczas spotkania wypłynęły dwa tematy, które poddano wspólnej dyskusji. Pierwszy z nich dotyczył dramatycznie szybko narastającego problemu ze składowaniem odpadów, który przybliżyła Prezes ZUO Anna Goś Pszczółkowska. Dyskusję o potrzebie wspólnego głosu przedsiębiorców w tej sprawie podsumowano koniecznością zwrócenia się z pismem do Marszałka województwa mazowieckiego.

Kolejnym tematem, który zainicjował Konstanty Strus Wiceprezes WIG, dotyczył finansowania siedleckiego klubu sportowego MKP Pogoń Siedlce. Jako jeden z głównych sponsorów Pogoni przedstawił jej trudną sytuację finansową, która może skutkować, po wielu latach rozwoju i licznych sukcesów, nawet likwidacją klubu. Marcin Kulicki Prezes Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach zauważył, że organizacje przedsiębiorców mogą mieć ważną rolę w znalezieniu potencjalnych sponsorów. Prezesi Konstanty Strus oraz Zenon Chodowiec podkreślali wielokrotnie, że sport jest doskonałym medialnym narzędziem dla  promocji biznesu, ale również jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju społeczności naszego regionu, w szczególności młodzieży.

Sytuacja naszego rodzimego klubu okazała się być nieobojętna dla rozmówców. Padła propozycja spotkania przedstawicieli obu organizacji z Zarządem Pogoni Siedlce. Następnie problem będzie dyskutowany z Prezydentem Miasta Siedlce.